Forum Forum socjologii Strona Główna Forum socjologii
Forum Dyskusyjne Koła Naukowego RezUS


III edycja Szkoły Liderów Socjologii

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum socjologii Strona Główna -> Ogłoszenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
jordank




Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 111
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Szczecin

 PostWysłany: Czw 23:12, 02 Lis 2006    Temat postu: III edycja Szkoły Liderów Socjologii Back to top

Witam,

Wkleiłem Wam treść maila, którego otrzymałem dzisiaj od organizatorów kolejnej, trzeciej już edycji Szkoły Liderów Socjologii:

Z przyjemnością zapraszamy przedstawicieli Waszego koła naukowego do udziału w tegorocznej edycji Szkoły Młodych Liderów Socjologii. Jest to unikalny projekt poświęcony rozwojowi socjologicznego ruchu naukowego w całym kraju. W ciągu 16 dni szkoleniowych prowadzimy zajęcia dla najaktywniejszych studentów z kół naukowych socjologii w całym kraju, wspólnie bawiąc się i ucząc najbardziej przydatnych zdolności, potrzebnych efektywnym liderom organizacji. Tegoroczna edycja będzie kontynuacją i rozwinięciem kursów prowadzonych w latach ubiegłych pod egidą PTSu.

Do Szkoły Liderów może zgłosić każda osoba działająca w kole naukowym i chętna do dalszego rozwoju. Do niniejszego listu dołączony jest też formularz rekrutacyjny. Należy go wypełnić i odesłać na e-mail [link widoczny dla zalogowanych]
Podstawą kwalifikacji uczestników jest rekrutacja oparta o dotychczasową aktywność kandydatów. Aby jednak zapewnić szansę przedstawicielom wszystkich środowisk, każde koło naukowe ma gwarantowane jedno miejsce w Szkole. Jeżeli koło zgłosi więcej chętnych, na miejsce to dostanie się ta osoba z danego koła, która uzyska w trakcie rekrutacji najwięcej punktów. Pozostałe osoby z danego koła zostają wpisane na listę rezerwową. Koszt całego cyklu szkoleń wynosi 450 zł od osoby.

Liczba miejsc w tym roku wynosi szesnaście. Jeżeli swój udział zgłoszą przedstawiciele piętnastu lub mniej kół naukowych, na wolne miejsca zostaną przyjęte te osoby z listy rezerwowej, które uzyskały najwyższy wynik. W razie jakichkolwiek pytań związanych z zasadami rekrutacji zapraszamy do kontaktu pod adresem [link widoczny dla zalogowanych]

Poniżej znajdziecie informacje o tegorocznych szkoleniach, oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie SMLS.

Zapraszamy serdecznie do udziału w Szkole Liderów.

Łukasz Srokowski
Paweł Słuja


SZKOLENIA W RAMACH PROJEKTU

1. Skuteczna komunikacja

Celem szkolenia jest wstępna integracja uczestników Szkoły Liderów, oraz zdobycie przez nich podstawowej wiedzy na temat zasad efektywnej komunikacji. Warsztat merytoryczny zostanie poprzedzony zajęciami integracyjnymi, które pozwolą uczestnikom kursu poznać się ze sobą i trenerami. Podczas części merytorycznej uwaga zwrócona zostanie na bariery komunikacyjne oraz sposoby wzmacniania jasności i precyzyjności przekazu. Zajmiemy się także efektywnym podejmowaniem decyzji w zespole i sposobami prowadzenia spotkań.

2. Praca z grupą

Szkolenie poświęcone jest zagadnieniom pracy z grupą. Analizie poddany zostanie na nim proces grupowy, jak też i tematyka ról grupowych, etykietkowania i relacji pomiędzy celami jednostkowymi a grupowymi. W trakcie kursu zajmiemy się także metodami motywowania i unikania negatywnych mechanizmów grupowych, a uczestnicy będą mieli możliwość sprawdzenia się jako liderzy zespołów podczas różnorodnych, ciekawych zadań.

3. Zarządzanie projektem

To szkolenie dotyczy podstaw zarządzania zadaniami ujętymi w formie projektu. Zawierać będzie wiele praktycznych narzędzi, ułatwiających budowanie projektów, ich realizację i ewaluację. Oprócz zdobywania wiedzy teoretycznej, uczestnicy będą samodzielnie realizować złożony projekt, co pozwoli im na przećwiczenie wszystkich poznanych narzędzi i sprawdzenie swoich umiejętności w roli kierownika projektu.

4. Zarządzanie konfliktem

Warsztaty wchodzące w skład tych zajęć mają uwrażliwić uczestników na zagadnienia związane z rozwiązywaniem konfliktów międzyludzkich, zwłaszcza w pracy zespołowej. Podczas warsztatu uczestnicy poznają najważniejsze założenia skutecznego zarządzania konfliktem, nauczą się używać narzędzi rozwiązywania konfliktu oraz w różnych zadaniach przećwiczą swoje nastawienie do sytuacji konfliktowych.

5. Negocjacje

W ramach tego szkolenia uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę na temat skutecznego negocjowania, zasad przygotowywania i prowadzenia negocjacji. Poznają także wiele konkretnych technik negocjacyjnych i wypróbują je w złożonych sytuacjach przetargowych.

ODPOWIEDZI NA KILKA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANYCH PYTAŃ, ZWIĄZANYCH ZE SZKOŁĄ MŁODYCH LIDERÓW SOCJOLOGII

1. Czym jest Szkoła Młodych Liderów Socjologii?
2. Jak wyglądają zajęcia?
3. Jakie szkolenia wchodzą w ramy zajęć?
4. Kto może być uczestnikiem?
5. Na co zostaną przeznaczone wpłacone pieniądze?
6. Kto prowadzi szkolenia?
7. Jak mogę się zgłosić?


1. Czym jest Szkoła Młodych Liderów Socjologii?

Jest to kurs umiejętności przywódczych dla najaktywniejszych działaczy kół naukowych socjologii w Polsce. W trakcie blisko stu dwudziestu godzin zajęć, uczestnicy zdobędą wszechstronną wiedzę i umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej, zarządzania zespołem, pracy projektowej, zarządzania konfliktami i negocjacji.

2. Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia w ramach Szkoły Liderów prowadzone są w postaci weekendowych szkoleń, poświęconych kolejnym zestawom umiejętności przywódczych. Mają one za każdym razem miejsce w innym mieście i trwają piętnaście do dwudziestu godzin, od piątku do niedzieli. W trakcie szkoleń wykorzystane zostaną m.in. takie metody jak: gry zespołowe, testy, ćwiczenia indywidualne, case study i odgrywanie scenek przed kamerą. Dla zapewnienie najwyższego możliwego poziomu zajęć, po każdym szkoleniu uczestnicy wypełniają ankiety ewaluacyjne, które pozwalają nam na ciągłe ulepszanie naszych warsztatów.

3. Jakie szkolenia wchodzą w ramy zajęć?

W tym roku przewidujemy pięć szkoleń:

1. Skuteczna komunikacja
2. Praca z grupą
3. Zarządzanie projektem
4. Zarządzanie konfliktem
5. Negocjacje

Pierwsze z nich odbędzie się pod koniec listopada 2006, a ostatnie na przełomie kwietnia i maja 2007.

4. Kto może być uczestnikiem?

Do udziału w Szkole Liderów zapraszamy każdego, kto jest aktywnym działaczem koła naukowego i chciałby zwiększyć swoje umiejętności zarządzania organizacjami. Koszt uczestnictwa wynosi 450 zł za całą Szkołę – opłatę tę wnieść może zarówno sam uczestnik, jak też i koło naukowe, które będzie reprezentował.

5. Na co zostaną przeznaczone wpłacone przez mnie pieniądze?

Aby utrzymać wysoki poziom Szkoły Liderów, w tym roku postanowiliśmy zainwestować w sprzęt wspomagający prowadzenie zajęć. Dzięki uzyskanym pieniądzom przy realizacji szkoleń wykorzystany będzie sprzęt komputerowy, rzutnik multimedialny oraz kamera cyfrowa. Dodatkowo pieniądze te pójdą, jak zawsze, na przygotowanie materiałów szkoleniowych.

6. Kto prowadzi szkolenia?

Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych trenerów, zawodowo prowadzących szkolenia dla firm komercyjnych i organizacji pozarządowych. Część z nich prowadziła zajęcia już w czasie pierwszych dwóch edycji szkoły, ale pojawią się też nowe twarze. Asystować przy szkoleniach będą tak samo jak w zeszłym roku przyszli trenerzy, przygotowujący się do samodzielnego prowadzenia zajęć.

7. Jak mogę się zgłosić?

Tak jak przy poprzednich edycjach, odbędzie się rekrutacja oparta o ocenę dotychczasowej aktywności chętnych. Aby zgłosić się, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres [link widoczny dla zalogowanych] do dnia 15 listopada. W ciągu tygodnia zgłoszenia zostaną przeanalizowane a oficjalna lista uczestników Szkoły ogłoszona na forum Sekcji Kół Naukowych PTS na stronie www.sknpts.fora.pl


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum socjologii Strona Główna -> Ogłoszenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach